Απαντώντας στην από 22-06-2021 αίτηση της κ. Πολυξένης Γιάχου, υπευθύνου επικοινωνίας της ?Ενωσης Ελλήνων Λογοτεχνών, καθώς και τα συνημμένα αυτής, σε ηλεκτρονική μορφή, που αφορούν στην έγκριση διεξαγωγής του μαθητικού διαγωνισμού με τίτλο «8ος Πανελλήνιος και Παγκύπριος Λογοτεχνικός Διαγωνισμός Ποίησης-Διηγήματος για Παιδιά και Εφήβους της ?Eνωσης Ελλήνων Λογοτεχνών Σχολικού Έτους 2021-2022», για μαθητές/τριες των Δ?, Ε?, Στ? τάξεων του Δημοτικού, του Γυμνασίου και Λυκείου των δημόσιων και ιδιωτικών εκπαιδευτηρίων της Ελλάδας, της Κύπρου και του Απόδημου Ελληνισμού που διοργανώνει η ?Ενωση Ελλήνων Λογοτεχνών, σας ενημερώνουμε ότι, σύμφωνα με το Απόσπασμα Πρακτικού 60/04-11-2021 του Δ.Σ. του Ι.Ε.Π., εγκρίνεται η διοργάνωση και διεξαγωγή του εν λόγω Διαγωνισμού για το σχολικό έτος 2021-2022.

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ: Για οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με τους διαγωνισμούς μπορείτε να επικοινωνείτε καθημερινώς με την Πολυξένη Γιάχου, Αντιπρόεδρο της Ένωσης Ελλήνων Λογοτεχνών κατά τις ώρες 10:00 π. μ.- 12:00 π. μ. στo τηλέφωνο 6949472787, με την Αγαπούλα Ευθυμιοπούλου, Μέλος του Δ. Σ. της Ένωσης Ελλήνων Λογοτεχνών κατά τις ώρες 6:00 μ. μ. - 8:00 μ. μ. στο τηλέφωνο 6974240926 ή στο email Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..