Από τη 1 Σεπτεμβρίου 2022 και ώρα 09.00 έως τις 06 Σεπτεμβρίου 2022 και ώρα 23.59, η ηλεκτρονική πλατφόρμα e-εγγραφές θα είναι σε λειτουργία προκειμένου να υποβληθούν κατ’ εξαίρεση Ηλεκτρονικές Αιτήσεις εγγραφής-ανανέωσης εγγραφής για ΓΕ.Λ – ΕΠΑ.Λ από τους γονείς-κηδεμόνες των ανήλικων μαθητών/τριών ή τους/τις ίδιους/ες, εφόσον είναι ενήλικοι/ες, σε λειτουργούντα τμήματα.

Από τις 12 Σεπτεμβρίου 2022 και ώρα 08.00 έως τις 16 Σεπτεμβρίου 2022 και ώρα

Έχοντας υπόψη:

............................

Η Διεύθυνση Φυσικής Αγωγής της Γενικής Δ/νσης Σπουδών Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης του Υ.ΠΑΙ.Θ. προκηρύσσει για το σχολικό έτος 2022-2023, Ενδοσχολικούς Αγώνες Γυμνασίων:

Καλαθοσφαίρισης 3Χ3 (αγοριών – κοριτσιών), & Ποδοσφαίρου 5Χ5 (αγοριών – κοριτσιών), κατά το 1ο τετράμηνο του σχολικού έτους,
Πετοσφαίρισης 4Χ4 (μικτών ομάδων) και Χειροσφαίρισης 5Χ5 (αγοριών – κοριτσιών) κατά το 2ο τετράμηνο του σχολικού έτους.

Ο Πόλος Εκπαιδευτικής Καινοτομίας, Τεχνολογίας, Πληροφορικής και Επικοινωνίας (ΠΕΚΤΠΕ) Καστοριάς της Περιφερειακής Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας υλοποιεί εκπαιδευτικά εργαστήρια για μαθητές/τριες Γυμνασίου και ΓΕΛ/ΕΠΑΛ σχολικών μονάδων της Περιφερειακής Ενότητας Καστοριάς. Μπορείτε να δηλώσετε τη συμμετοχή σας στην παρακάτω φόρμα μέχρι και την Τρίτη 1 Νοεμβρίου 2022. Η φόρμα είναι κοινή για όλα τα εργαστήρια: