Αγαπητοί Εκπαιδευτικοί,
Σας ενημερώνουμε ότι για 5η συνεχόμενη χρονιά η Εκπαιδευτική Ραδιοτηλεόραση του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων σε συνεργασία με το Ινστιτούτο Οδικής Ασφάλειας (Ι.Ο.ΑΣ.) «Πάνος Μυλωνάς» διοργανώνουν τον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Ψηφιακής Δημιουργίας «Οδική Ασφάλεια: Κοινή Ευθύνη» για τους/τις μαθητές/μαθήτριες των σχολικών μονάδων γυμνασίων και λυκείων της Ελλάδας, δημόσιων και ιδιωτικών και υλοποιείται με την έγκριση του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων. Κατά τη φετινή διοργάνωση το θέμα αφορά την ασφαλή μετακίνηση με το ποδήλατο και την προώθηση της Βιώσιμης και Ενεργητικής Κινητικότητας.

Σχετικές πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στον παρακάτω σύνδεσμο: https://bit.ly/3C8WKdj. Είμαστε στη διάθεση σας  για οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με τον διαγωνισμό, την συμμετοχή καθώς και σε περίπτωση που χρειαστείτε βοήθεια κατά τη ολοκλήρωση των  έργων σας (Βαγγέλης Μακρής, Αδαμίδου Μαίρη, Τηλ: 210-86201  Ε-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. )