Απαντώντας στο αίτημα του Δήμου Μαρτυρικής Πόλης Καλαβρύτων και λαμβάνοντας υπόψη το με αρ. πρ. 65/03-12-2021 Απόσπασμα Πρακτικού του Δ.Σ. του ΙΕΠ, σας ενημερώνουμε ότι εγκρίνουμε τη διεξαγωγή του Πανελλήνιου Ποιητικού Μαθητικού Διαγωνισμού λυρικών ποιημάτων εμπνευσμένων από το Καλαβρυτινό Ολοκαύτωμα, με τίτλο: «Άθλον Ποιήσεως Γιάννης και Λένα Στρέφη Κουτσοχέρα», ο οποίος απευθύνεται σε μαθητές/τριες Πρωτοβάθμιας (Δ΄, Ε΄ και Στ΄ τάξεων δημοτικού) και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της χώρας για το σχολικό έτος 2021-2022. Για περισσότερες πληροφορίες επισυνάπτεται η προκήρυξη του διαγωνισμού. Επίσης, οι ενδιαφερόμενοι/ες μπορούν να απευθύνονται στο Δήμο Καλαβρύτων στο τηλέφωνο: 26923 ?60403 ή στο e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.