Απαντώντας στο αίτημα της Ένωσης Φιλολόγων Φλώρινας και των Συνδέσμων Φιλολόγων Καστοριάς και Κοζάνης, και λαμβάνοντας υπόψη το με αρ. πρ. 66/09-12-2021 Απόσπασμα Πρακτικού του Δ.Σ. του ΙΕΠ, σας ενημερώνουμε ότι εγκρίνουμε τη διεξαγωγή του 3ου Περιφερειακού Διαγωνισμού Ορθογραφίας, που διοργανώνει η Ένωση Φιλολόγων Φλώρινας και οι Σύνδεσμοι Φιλολόγων Καστοριάς και Κοζάνης, ο οποίος απευθύνεται σε μαθητές/τριες Γ΄ τάξης Γυμνασίου Διευθύνσεων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Φλώρινας, Κοζάνης και Καστοριάς για το σχολικό έτος 2021-2022. Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι/ες μπορούν να απευθύνονται στα e-mail Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.  , Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε., Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.. Η έγκριση του ανωτέρω Διαγωνισμού θα αναρτηθεί και στην ιστοσελίδα του Υ.ΠΑΙ.Θ. http://edugate.minedu.gov.gr/ ? Ενημερωτικό Υλικό ? Εγκεκριμένα Προγράμματα ? 2021- 22?Διαγωνισμοί.