Το «European School Radio, Το Πρώτο Μαθητικό Ραδιόφωνο» βρίσκεται για τη νέα σχολική χρονιά δίπλα σε κάθε εκπαιδευτικό και μαθητή, προσφέροντας εμπειρίες μάθησης μέσα από την ενασχόληση με το ραδιόφωνο και το podcast και προετοιμάζοντας συνειδητοποιημένους ενεργούς πολίτες που δρουν για ένα καλύτερο αύριο.

Μπορείτε να βρείτε το διαδραστικό υλικό των 7 Εργαστηρίων ( http://europeanschoolradio.eu/el/skillslabs ), που δημιουργήθηκε από τον φορέα μας αποκλειστικά για τις ανάγκες της δράσης ακολουθώντας τη μεθοδολογία ανάπτυξης προγράμματος όπως προτάθηκε από το ΙΕΠ. Περιηγηθείτε στο πλούσιο περιεχόμενο, επιλέξτε μέρος ή το σύνολο των Εργαστηρίων και εντάξτε στο Σχέδιο Δράσης του σχολείου σας. Μέχρι τις 30 Σεπτεμβρίου 2021, τα σχολεία στην Ελλάδα (Νηπιαγωγεία, Δημοτικά και Γυμνάσια) θα κατατεθούν τα Σχέδια Δράσης στα οποία θα περιλαμβάνονται οι δραστηριότητες που θα αναπτυχθούν από όλες τις τάξεις ενταγμένες στις θεματικές που προτείνονται, σύμφωνα με το ΦΕΚ 3567/Β? τεύχ./04-08-2021.

Συνημμένα:
Download this file (european school radio.pdf)european school radio.pdf[ ]203 kB