Σε συνέχεια του ως άνω σχετικού το οποίο επισυνάπτεται προς διευκόλυνσή σας, σας γνωρίζουμε ότι η Ιερά Μητρόπολη Μονεμβασίας & Σπάρτης διοργανώνει με την υποστήριξη της Γενικής Γραμματείας Θρησκευμάτων του Υ.ΠΑΙ.Θ. κατά το σχολικό έτος 2021-2022 το εκπαιδευτικό πρόγραμμα με τίτλο: «Γνωρίζω τις Βυζαντινές Τοιχογραφίες του Μυστρά». Το εν λόγω πρόγραμμα διεξάγεται τόσο δια ζώσης εντός του αρχαιολογικού χώρου του Μυστρά, όσο και διαδικτυακά με ταυτόσημο ψηφιακό υλικό, μέσω Cisco Webex Meetings και απευθύνεται στα σχολεία όλης της Ελλάδας και σε Ελληνικά Σχολεία της Ομογένειας του εξωτερικού. Περιμένουμε τις δηλώσεις συμμετοχής σας για να πραγματοποιήσουμε παρέα ένα ταξίδι στον χρόνο, στον καιρό των Παλαιολόγων, τότε που γραφόταν η ιστορία του Βυζαντινού Μυστρά.
Πληροφορίες: Ελένη Παπαδόγιαννη τηλέφωνο: 6938778451 email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.,  π. Νικόδημος Καρκαμπάσης τηλέφωνο: 6955263564, Γραφεία Ι.Μ. Μονεμβασίας και Σπάρτης Τηλέφωνο: 2731026580