ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ
από το πρακτικό της υπ’ αριθ. 28/2022 Τακτικής Συνεδρίασης του Δημοτικού Συμβουλίου Καστοριάς:

Ο Πρόεδρος εισηγούμενος το ανωτέρω θέμα της ημερησίας διάταξης έθεσε υπόψη των μελών του ΔΣ την αριθ. 13/22 απόφαση της Δημοτικής Επιτροπής Παιδείας, με θέμα: «Μετακίνηση Εσπερινού Γυμνασίου – Λυκείου στο 2ο Λύκειο Καστοριάς», η οποία αναλυτικά έχει ως εξής:

..................................................

αποφασίζει ομόφωνα
Τη μετακίνηση του Εσπερινού Γυμνασίου – Λυκείου Καστοριάς -το οποίο μέχρι σήμερα συστεγάζεται με το Μουσικό Σχολείο- στο χώρο του 2ου Λυκείου, προκειμένου, αφ’ ενός να επιτευχθεί εξοικονόμηση κατανάλωσης ενέργειας, καθώς το κτήριο του 2ου Λυκείου έχει αναβαθμιστεί ενεργειακά και αφετέρου να ελευθερωθούν χώροι για την ανάπτυξη και ομαλή λειτουργία του Μουσικού Σχολείου.

Συνημμένα:
Download this file (ΑΠΟΦ-262-22.pdf)ΑΠΟΦ-262-22.pdf[ ]295 kB