H Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας και η Ειδική Υπηρεσία Διαχείρισης του Επιχειρησιακού Προγράμματος Δυτικής Μακεδονίας τού ΕΣΠΑ 2014-2020, σε συνεργασία με την Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας και με την υποστήριξη της Ευρωπαϊκής Επιτροπής/Γενική Διεύθυνση Περιφερειακής και Αστικής Πολιτικής (DG-REGIO), διοργανώνουν Μαθητικό Διαγωνισμό με θέμα «Τεχνητή Νοημοσύνη στην Εκπαίδευση».

Ο διαγωνισμός εντάσσεται στις ενέργειες Πληροφόρησης και Επικοινωνίας τού Επιχειρησιακού Προγράμματος Δυτικής Μακεδονίας 2014-2020, διοργανώνεται στο πλαίσιο της πανευρωπαϊκής εκστρατείας ?Europe in my Region? και ειδικότερα στις δράσεις ?EU in my School? και χρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση ? Ευρωπαϊκό Ταμείο Περιφερειακής Ανάπτυξης (ΕΤΠΑ) και Εθνικούς Πόρους.

Για περισσότερες πληροφορίες, δείτε τα συνημμένα (η προκήρυξη με ΑΔΑ και η Υπεύθυνη Δήλωση για τον γονέα/κηδεμόνα).