Αγαπητοί Συνάδελφοι,

Σας στέλνουμε τα αποτελέσματα του 78ου Πανελληνίου Μαθητικού Διαγωνισμού (Π.Μ.Δ.) στα Μαθηματικά «Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ», που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 20 Ιανουαρίου 2018.

ΤΑΞΗ

ΟΝΟΜΑ

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΣΧΟΛΕΙΟ

ΝΟΜΟΣ

Β? ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΜΗΤΣΙΟΥ

ΕΛΕΝΗ

3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

Παρακαλούμε να ενημερώσετε τα σχολεία για την επιτυχία των μαθητών τους και να τους υπενθυμίσετε ότι η επόμενη φάση του διαγωνισμού, η 35η ΕΘΝΙΚΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ «Ο ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ»  θα γίνει το Σάββατο 3 Μαρτίου 2018.

Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί στην Αθήνα, στο κτίριο του Νέου Χημείου, οδός Ναυαρίνου 13Α, μεταξύ Μαυρομιχάλη και Χαρ. Τρικούπη στις 09.00 ? 12.00 π.μ.

Την Κυριακή 4 Μαρτίου 2018 στο Αμφιθέατρο Αντωνιάδου του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών (Πατησίων 76, είσοδος από Αντωνιάδου) και ώρα 12.00 θα γίνει η τελετή βράβευσης των μαθητών που θα διακριθούν στον «ΑΡΧΙΜΗΔΗ».

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας.

Για το Διοικητικό Συμβούλιο
της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας

Ο Πρόεδρος

Ανάργυρος Φελλούρης