Το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Ιεράπετρας ? Νεάπολης Λασιθίου στο πλαίσιο υλοποίησης της Πράξης «ΚΕΝΤΡΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (ΚΠΕ)-ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ» μέσω του  Επιχειρησιακού Προγράμματος «ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥ, ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗ» με τη συγχρηματοδότηση  της Ελλάδας και της Ευρωπαϊκής Ένωσης, στο πλαίσιο του περιφερειακού δικτύου «Διατροφή, περιβάλλον & υγεία»,   διοργανώνει, διαδικτυακή δράση στην Αειφόρο Εκπαίδευση σε συνεργασία με το Ελληνικό Μεσογειακό Πανεπιστήμιο  (Τμήμα Επιστημών Διατροφής και Διαιτολογίας), για τους μαθητές Ε & ΣΤ Δημοτικού & όλων των τάξεων του Γυμνασίου, την Τρίτη 26 Οκτωβρίου 2021 και ώρα 10:00 με 11:30, με θέμα:«Μαθαίνω για τη διατροφή στη σχολική ηλικία»

Οι αιτήσεις για τη συμμετοχή των μαθητικών τμημάτων μπορούν να γίνουν στον παρακάτω σύνδεσμο μέχρι και την Τετάρτη 6 Οκτωβρίου 2021.

Θα υπάρξει ενημέρωση για το σχετικό σύνδεσμο της πλατφόρμας τηλεδιάσκεψης τη Δευτέρα 25 Οκτωβρίου 2021 στο προσωπικό mail των εκπαιδευτικών.