Ο Περιφερειακός Διευθυντής Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πελοποννήσου

Έχοντας υπόψη:

................................................

ΚΑΛΟΥΜΕ

Τους/τις μόνιμους/ες εκπαιδευτικούς κλάδου ΠΕ78 που έχουν τα νόμιμα προσόντα (Πτυχίο Νομικής Σχολής ? Τμήμα Νομικό) και επιθυμούν να αποσπαστούν στο Γραφείο Νομικής Υποστήριξης της Αυτοτελούς Διεύθυνσης Διοικητικής, Οικονομικής και Παιδαγωγικής Υποστήριξης της Περιφερειακής Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πελοποννήσου για τρία σχολικά έτη (έως και 31-08-2022), να υποβάλουν αίτηση εκδήλωσης ενδιαφέροντος από τη Δευτέρα 13-01-2020 έως και την Παρασκευή 21-02-2020 στις Διευθύνσεις Εκπαίδευσης όπου ανήκουν οργανικά ή υπηρετούν με απόσπαση ή είναι τοποθετημένοι προσωρινά ή τελούν σε διάθεση, οι οποίες στη συνέχεια θα τις διαβιβάσουν αμελλητί στην Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πελοποννήσου.

Η ανωτέρω αίτηση θα πρέπει να συνοδεύεται από:

α) ευανάγνωστο φωτοαντίγραφο του πτυχίου Νομικής και

β) σύντομο βιογραφικό σημείωμα.

Το πιστοποιητικό υπηρεσιακών μεταβολών θα αναζητηθεί αυτεπάγγελτα από την Υπηρεσία μας.

Διευκρινίζουμε ότι:

Η παρούσα πρόσκληση αφορά στην κάλυψη έξι (6) κενών θέσεων στο Γραφείο Νομικής Υποστήριξης της Αυτοτελούς Διεύθυνσης Διοικητικής, Οικονομικής και Παιδαγωγικής Υποστήριξης της Περιφερειακής Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πελοποννήσου.