Το Πανεπιστήμιο Αιγαίου προσφέρει προγράμματα επαγγελματικής επιμόρφωσης και εξειδίκευσης, καθώς και γενικά επιμορφωτικά προγράμματα σπουδών σε διάφορα επιστημονικά πεδία αιχμής. Τα προγράμματα αυτά προσφέρονται μέσω e-learning και απευθύνονται τόσο σε πτυχιούχους, όσο και σε αποφοίτους λυκείου.

Η Δράση για τη Διά Βίου Μάθηση του Πανεπιστημίου Αιγαίου θα προσφέρει δυο νέα Επιμορφωτικά Προγράμματα  με τίτλο

1.      «Υποστήριξη γονέων σε ζητήματα γλωσσικής αγωγής».

2.       «Υποστήριξη εκπαιδευτικών σε ζητήματα γλωσσικής αγωγής».

·         Στο πλαίσιο του πρώτου επιμορφωτικού προγράμματος θα προσφερθεί άμεσα, κατά την περίοδο 22/6/2015 έως 19/7/2015, η ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ (ΔΕ)

«Από το νηπιαγωγείο στο δημοτικό: υποστήριξη γονέων σε ζητήματα γλωσσικής αγωγής».

·         Στο πλαίσιο του δεύτερου επιμορφωτικού προγράμματος θα προσφερθεί άμεσα, κατά την περίοδο 15/6/2015 έως 19/7/2015, η ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ (ΔΕ)

«Από το νηπιαγωγείο στο δημοτικό: υποστήριξη εκπαιδευτικών σε ζητήματα γλωσσικής αγωγής».

Επισυναπτόμενα θα βρείτε πληροφορίες για τα επιμορφωτικά προγράμματα και σας παρακαλούμε για τη διάχυση της πληροφορίας στις διευθύνσεις των σχολείων σας και στους δασκάλους ? καθηγητές καθώς και στου συλλόγους γονέων των σχολείων σας σε περίπτωση που ενδιαφέρονται.

Για θέματα προγράμματος σπουδών και λοιπά επιστημονικά θέματα, μπορείτε να απευθυνθείτε στην επιστημονικά υπεύθυνη του προγράμματος, κ. Ελένη Καραντζόλα (τηλ. 2241099348 / κινητό: 6937059300 /email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.),  ή στο e-mail: e-epimorfosi@aegean.gr (website: e-epimorfosi.aegean.gr)