Η  Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας με την Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας και τη συνδρομή των Δήμων Δυτικής Μακεδονίας σε συνεργασία με την Οργανωτική Επιτροπή της Μαθητιάδας Πρώτης Σερρών, διοργανώνουν  υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, στο πλαίσιο του προγράμματος ?ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΣΟΥ?, Μαθητιάδα Αθλητισμού και Πολιτισμού, την Τετάρτη 06 και Πέμπτη 07 Απριλίου 2016, στο χώρο του Δημοτικού Αθλητικού Κέντρου (ΔΑΚ) Κοζάνης, με τη συμμετοχή των μαθητών/τριών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης των τεσσάρων Περιφερειακών Ενοτήτων Δυτικής Μακεδονίας.

Σας προσκαλούμε την Τετάρτη 06 Απριλίου 2016 και ώρα 09:00 π.μ. στην «τελετή έναρξης της Μαθητιάδας Δυτικής Μακεδονίας» στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο (ΔΑΚ) Κοζάνης.