Το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων

κ α λ ε ί

τους εκπαιδευτικούς Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, οι οποίοι επιθυμούν να αποσπασθούν στις Περιφερειακές Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αττικής και Κεντρικής Μακεδονίας, προκειμένου να οριστούν ως Συντονιστές Εκπαίδευσης Προσφύγων (ΣΕΠ) κατά το σχολικό έτος 2020-2021 στο Κέντρο Φιλοξενίας ΜΑΛΑΚΑΣΑΣ και στη Δομή Φιλοξενίας ΣΙΝΤΙΚΗΣ, Ν. Σερρών αντίστοιχα, να υποβάλουν αίτηση από 29-12-2020 μέχρι 13-01-2021 και ώρα: 15:00.

Download this file (Ω6ΖΝ46ΜΤΛΗ-ΘΙΑ.pdf)Ω6ΖΝ46ΜΤΛΗ-ΘΙΑ.pdf[ ]316 kB

H ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

Έχοντας υπόψη:

................................................

ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ

Αποσπούμε για το σχολικό έτος 2020-2021, και χωρίς δαπάνη για το δημόσιο τους παρακάτω εκπαιδευτικούς Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας, ως εξής:

Download this file (Συνημμένο χωρίς τίτλο 00193.pdf)Απόφαση[ ]173 kB

Για περισσότερες πληροφορίες, δείτε το συνημμένο.

Η Επιστημονική Επιτροπή Προτύπων και Πειραματικών Σχολείων (Ε.Ε.Π.Π.Σ.) προκηρύσσει την πλήρωση των κενών θέσεων εκπαιδευτικών πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, κατά κλάδο και ειδικότητα σε Πρότυπα Σχολεία (Π.Σ.) και Πειραματικά Σχολεία (ΠΕΙ.Σ.), ύστερα από αίτημα των Επιστημονικών Εποπτικών Συμβουλίων (ΕΠ.Ε.Σ.) ή του Διευθυντή ή του Προϊσταμένου του ΠΣ ή ΠΕΙ.Σ  εφόσον δεν έχει συγκροτηθεί το ΕΠ.Ε.Σ

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να υποβάλουν