Σε συνέχεια του αντικειμένου του θέματος και των αναγραφόμενων σχετικών:

Α. Γνωρίζουμε στους ενδιαφερόμενους γονείς ? κηδεμόνες την έναρξη λειτουργίας του νεοϊδρυθέντος Μουσικού Γυμνασίου Καστοριάς, από το ερχόμενο σχολικό έτος 2017 ? 2018.

Β. Καλούμε τους γονείς ? κηδεμόνες των μαθητών που αποφοίτησαν από οποιοδήποτε Δημοτικό Σχολείο της Π.Ε. Καστοριάς, το σχολικό έτος 2016 ? 2017 και επιθυμούν να φοιτήσουν στην Α΄ τάξη του νεοϊδρυθέντος Μουσικού Γυμνασίου Καστοριάς, να υποβάλουν

Δείτε αναλυτικό βίντεο πως θα χρησιμοποιούν το edupass οι Διευθυντές Σχολικών Μονάδων. Συνημμένα υπάρχει το εγχειρίδιο χρήσης και οδηγίες.

Μετά την ανακοίνωση των νέων μέτρων για την αντιμετώπιση των συνεπειών του κινδύνου διασποράς του κορωνοϊού COVID-19, οι σχολικές μονάδες Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης από την Τρίτη 16.03.2021 και για όσο χρονικό διάστημα θα ισχύσει η αναστολή λειτουργίας τους, υποχρεούνται να παρέχουν σύγχρονη εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση καλύπτοντας τη διδακτέα ύλη.

Για την εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση ισχύουν τα εξής:

Δείτε παρακάτω αναλυτικό βίντεο για την χρήση της πλατφόρμας edupass από τους μαθητές για την δήλωση των self - test.