Σε συνέχεια του αντικειμένου του θέματος και των αναγραφόμενων σχετικών:

Α. Γνωρίζουμε στους ενδιαφερόμενους γονείς – κηδεμόνες την έναρξη λειτουργίας του νεοϊδρυθέντος Μουσικού Γυμνασίου Καστοριάς, από το ερχόμενο σχολικό έτος 2017 – 2018.

Β. Καλούμε τους γονείς – κηδεμόνες των μαθητών που αποφοίτησαν από οποιοδήποτε Δημοτικό Σχολείο της Π.Ε. Καστοριάς, το σχολικό έτος 2016 – 2017 και επιθυμούν να φοιτήσουν στην Α΄ τάξη του νεοϊδρυθέντος Μουσικού Γυμνασίου Καστοριάς, να υποβάλουν σχετική αίτηση (επισυνάπτεται υπόδειγμα αίτησης) από Τετάρτη 30 Αυγούστου 2017 έως και Τρίτη 5 Σεπτεμβρίου 2017 στο Γραφείο του Σχολείου Δεύτερης Ευκαιρίας Καστοριάς (στο χώρο των Λυκείων, περιοχή χλόη), κατά τις εργάσιμες ημέρες και

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι μαθητές που υπέβαλλαν ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής μέσω της εφαρμογής e-eggrafes, να μας αποστείλουν σε ηλεκτρονική μορφή (στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.) τα παρακάτω δικαιολογητικά, προκειμένου να οριστικοποιήσουν την εγγραφή τους, έως και Παρασκευή 10-07-2020.

Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά  είναι τα κάτωθι:

• Τίτλος σπουδών
  • Εκτύπωση της υποβληθείσας Ηλεκτρονικής Αίτησης Εγγραφής μέσω της εφαρμογής  e-eggrafes
  • Φωτοτυπία Αστυνομικής

Η Δ/νση Δ/θμιας Εκπ/σης Καστοριάς ανακοινώνει ότι με το ΦΕΚ 2395, τ.Β΄, 17-06-2020,  ιδρύεται το Εσπερινό ΕΠΑ.Λ. Καστοριάς, με έδρα την πόλη της Καστοριάς, (ΣΧΟΛΙΚΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ: ΕΠΑ.Λ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ - Ε.Κ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ - Δ.Ι.Ε.Κ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ), με τους παρακάτω τομείς:

• Ηλεκτρολογίας, Ηλεκτρονικής και Αυτοματισμού
  • Μηχανολογίας
  • Υγείας-Πρόνοιας-Ευεξίας

Το Εσπερινό ΕΠΑΛ  θα λειτουργήσει από το ερχόμενο σχολικό έτος 2020-2021, η φοίτηση διαρκεί 3 χρόνια και οι

Με την εγκυκλιο Φ.69/120/12705/30/06/2020 του ΥΠΕΣ «Οι δημόσιες υπηρεσίες τελούν σε πλήρη λειτουργία. Η εξυπηρέτηση του κοινού γίνεται κατά προτίμηση, αλλά όχι αποκλειστικά, κατόπιν προγραμματισμένου ραντεβού»

Download this file (ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΥΠΕΣ 12.pdf)ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΥΠΕΣ 12.pdf[ ]988 kB

Σε συνέχεια: