Καλούνται οι κ.κ. Δ/ντριες-Δ/ντές των σχολικών μονάδων να ενημερώσουν, εφόσον υπάρχει οργανικό κενό στην αντίστοιχη ειδικότητα, τους/τις εκπαιδευτικούς οι οποίοι:
i) χαρακτηρίστηκαν ονομαστικά υπεράριθμοι και δεν επιθυμούσαν να τοποθετηθούν σε κενή οργανική θέση σε σχολική μονάδα της ίδιας ή όμορης ομάδας σχολείων με αυτή όπου ανήκει η σχολική μονάδα στην οποία χαρακτηρίστηκαν ονομαστικά υπεράριθμοι,
ii) υπέβαλαν αίτηση για βελτίωση θέσης ή οριστική τοποθέτηση,
iii) μετατέθηκαν από

Ανοίξτε την σχετική απόφαση.

Συνημμένα:
Download this file (6ΕΩΥ46ΝΚΠΔ-Ε5Ω.pdf)6ΕΩΥ46ΝΚΠΔ-Ε5Ω.pdf[ ]277 kB

i) υπέβαλαν αίτηση για βελτίωση θέσης ή οριστική τοποθέτηση,
ii) μετατέθηκαν από άλλα Π.Υ.Σ.Δ.Ε. στο Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Καστοριάς,
να υποβάλουν Δήλωση Οργανικής Τοποθέτησης ή Βελτίωσης Θέσης, στην κύρια σχολική μονάδα υπηρέτησης.
Στις Δηλώσεις Τοποθέτησης οι εκπαιδευτικοί εκτός από τις κενές οργανικές θέσεις του Αναμορφωμένου Πίνακα

ΣΧΕΤ: Η αρ. πρωτ. 114650/Ε2/12-10-2023 Εγκύκλιος του Υ.ΠΑΙ.Θ.A.
Κοινοποιούμε προς ενημέρωσή σας, τους οριστικούς πίνακες μοριοδότησης των εκπαιδευτικών γενικής παιδείας και ειδικής αγωγής της περιφερείας μας που υπέβαλαν αίτηση για βελτίωση θέσης ή για οριστική τοποθέτηση.