Σχετ. εγγρ.: Το υπ’ αρ. πρωτ. 98076/4-8-2022 εισερχόμενο έγγραφο του Υ.ΠΑΙ.Θ
Σε απάντηση του με αρ. πρωτ. 64830/9-6-2022 αιτήματος σας και λαμβάνοντας υπόψη το με αρ.41/28-7-2022 Απόσπασμα Πρακτικού του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής (ΙΕΠ), σας ενημερώνουμε ότι εγκρίνεται η διεξαγωγή του Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού με τίτλο «Δημιουργικός Διαγωνισμός Αστέρι της Ευχής» για το σχολικό έτος 2022-2023. O εν λόγω Διαγωνισμός, ο οποίος διοργανώνεται από τη μη κερδοσκοπική οργάνωση Make- A- Wish, παράρτημα του Διεθνούς Φιλανθρωπικού Οργανισμού «Make- A- Wish International» και απευθύνεται σε μαθητές/τριες Σχολείων Πρωτοβάθμιας (Νηπιαγωγείο και Δημοτικό) και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (Γυμνάσιο και Λύκειο) της χώρας που φοιτούν σε όλους τους τύπους σχολείων όλης της χώρας και του Εξωτερικού.

Η έγκριση του ανωτέρω διαγωνισμού θα αναρτηθεί και στην ιστοσελίδα του ΥΠΑΙΘ http://edugate.minedu.gov.gr / →Ενημερωτικό Υλικό → Εγκεκριμένα Προγράμματα → 2022-23→Διαγωνισμοί.
Συν: Σχέδιο Προκήρυξης Διαγωνισμού