Μετά από αίτημα του Goethe-Institut Athen για έγκριση εκπαιδευτικού προγράμματος και λαμβάνοντας υπόψη την εισήγηση του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής (πράξη 14/17-03-2022 του Δ.Σ.), σας γνωρίζουμε ότι εγκρίνεται για το σχολικό έτος 2021-2022 η υλοποίηση εκπαιδευτικού διαδραστικού εργαστηρίου του Goethe-Institut Athen με τίτλο «Η Νεολαία αναλαμβάνει δράση! Δράστε κι εσείς!».

Οι ενδιαφερόμενες σχολικές μονάδες μπορούν να απευθύνονται στο Goethe-Institut Athen, στην κ. Αννέζα Άνδροβικ στην ηλεκτρονική διεύθυνση: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε., και να επισκέπτονται την ιστοσελίδα: Επισκεψεις σχολικων ταξεων - Goethe-Institut Athen - Goethe- Institut Griechenland .