Σας γνωστοποιούμε ότι το Εργαστήριο Μελέτης Κοινωνικών Θεμάτων, Μέσων Ενημέρωσης και Εκπαίδευσης του Παιδαγωγικού Τμήματος Νηπιαγωγών της Σχολής Επιστημών Αγωγής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων σε συνεργασία με το Πρόγραμμα Νεοελληνικών Σπουδών του Τμήματος Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης, Επικοινωνίας, Καλών Τεχνών, Γλωσσών και Λογοτεχνίας της Σχολής Ανθρωπιστικών Σπουδών του Marquarie University (Department of Media, Communications, Creative Arts, Language and Literature, Faculty of Arts) και την υποστήριξη του Ιδρύματος Marquarie Greek Studies Foundation, στο Σίδνεϊ της Αυστραλίας, και με τη συμμετοχή του Κύκλου Ακαδημαϊκών της Βοστώνης (The Circle of Hellenic Academics in Boston) και των Boston University Philhellenes της Βοστώνης διοργανώνει το 8ο Διεθνές Θερινό Πανεπιστήμιο «Ελληνική Γλώσσα, Πολιτισμός και ΜΜΕ» με τον ειδικότερο τίτλο: «Ακριτικοί τόποι, γλώσσα και πολιτισμός». Η Δράση θα πραγματοποιηθεί από 10 έως 15 Ιουλίου 2022 στο Καστελλόριζο και μπορούν να το παρακολουθήσουν εκπαιδευτικοί Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, χωρίς δαπάνη για το δημόσιο.
Για πληροφορίες και υποβολή βιογραφικών/αιτήσεων εγγραφών οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στο e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. (κ. Νικολέττα Τσιτσανούδη ? Μαλλίδη, Επιστημονικώς Υπεύθυνη Έργου) καθώς και να επισκέπτονται την ιστοσελίδα: