Απαντώντας στο αίτημα του Προέδρου της Οργανωτικής Επιτροπής του Παγκόσμιου Συμποσίου Πολιτιστικής Κληρονομιάς για Νέους και λαμβάνοντας υπόψη το με αρ. 61/12-11-2021 απόσπασμα πρακτικού του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής (ΙΕΠ), σας ενημερώνουμε ότι εγκρίνουμε την συμμετοχή μαθητών/τριών σχολικών μονάδων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της χώρας στο 3ο Παγκόσμιο Συμπόσιο Πολιτιστικής Κληρονομιάς για Νέους 2022, το οποίο θα διεξαχθεί από τις 06 έως τις 10 Απριλίου 2022 στην Αρχαία Ολυμπία. Οι Δηλώσεις Συμμετοχής γίνονται ηλεκτρονικά μέσω της ιστοσελίδας www.olympiayouthsymposium.com  όπου έχουν αναρτηθεί και όλες οι σχετικές πληροφορίες. Επίσης, επισυνάπτεται η προκήρυξη του Συμποσίου προς ενημέρωση των ενδιαφερόμενων.