ΣΧΕΤ: α) Τα Π.Δ. 50/1996 (ΦΕΚ 45/8-3-96) και 100/1997 (ΦΕΚ 94/22-5-97)

β) Οι αριθ. 7/6-4-2022 και 8/12-4-2022 πράξεις του ΠΥΣΔΕ Καστοριάς

Σε συνέχεια του αντικειμένου του θέματος και των αναγραφόμενων σχετικών, σάς αποστέλλουμε συνημμένα:

α) Πίνακα άρσης ονομαστικών υπεραριθμιών.
β) Πίνακα ονομαστικά υπεράριθμων εκπαιδευτικών, ανά σχολική μονάδα.
γ) Πίνακα με τα οργανικά κενά, κατά ομάδα σχολείων, όπως προέκυψαν μετά τις μεταθέσεις του 2022.
δ) Δήλωση τοποθέτησης των ονομαστικά υπεράριθμων εκπαιδευτικών για την κάλυψη των οργανικών κενών των σχολικών μονάδων της περιφερείας μας.
Καλούνται οι διευθυντές των σχολικών μονάδων να ενημερώσουν τους εκπαιδευτικούς των ειδικοτήτων οι οποίοι χαρακτηρίστηκαν ονομαστικά υπεράριθμοι στη σχολική μονάδα ευθύνης τους, να υποβάλουν
δήλωση οργανικής τοποθέτησης για τις κενές οργανικές θέσεις των σχολικών μονάδων της περιφερείας μας. Οι Διευθυντές να συγκεντρώσουν και να αποστείλουν όλες τις απαιτούμενες δηλώσεις οργανικής τοποθέτησης υπογεγραμμένες στο κεντρικό email της ΔΔΕ  Καστοριάς Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. έως και την Παρασκευή 15/04/2022 και 12:00.