Αγαπητοί συνάδελφοι,

Σας ενημερώνω για τη διεξαγωγή επιμορφωτικού σεμιναρίου για τους Μαθηματικούς των Γυμνασίων, ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ. του Νομού Καστοριάς, καθώς και για τους συναδέλφους που διδάσκουν Μαθηματικά ως δεύτερη ή τρίτη ανάθεση, με θέμα:

«Σχεδιασμός, Προγραμματισμός και Προετοιμασία της Διδασκαλίας»

και με βάση το παρακάτω πρόγραμμα:

12.00 ?  12.45  Σχέδια μαθήματος ? Φύλλα εργασίας (Πάλλα Μαρίνα, Σχολική Σύμβουλος Μαθηματικών)

12.45 ? 13.15  Σχεδιασμός και προετοιμασία μιας διδακτικής ενότητας (Καραφέρης Γεώργιος, Μαθηματικός του ΓΕ.Λ. Νεστορίου)

13.15 ? 14.00  Σχεδιασμός «επί χάρτου» μιας διδασκαλίας   (Εργασία σε ομάδες)

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 13 Φεβρουαρίου 2017 στο 4ο Γυμνάσιο Καστοριάς (Δ/νση: Λεωφ. Κύκνων?Νεύτωνος, τηλ. 2467082072)  από τις 12:00 έως τις 14:00.

Στους εκπαιδευτικούς που θα συμμετάσχουν, θα χορηγηθεί βεβαίωση παρακολούθησης.

Μαρίνα Πάλλα

Σχολική Σύμβουλος Μαθηματικών