Έχοντας υπόψη:
1. την αριθ. 2η Πράξη/23-1-2017 της Οργανωτικής Επιτροπής Σχολικών Αθλητικών Δραστηριοτήτων (Κ.Ο.Ε.Σ.Α.Δ.)
2. την υπ΄αριθ. Φ20.1/220482/Δ2/23-12-2016 εγκύκλιο με θέμα «Υλοποίηση στο Γυμνάσιο Θεματικής Εβδομάδας Ενημέρωσης και Ευαισθητοποίησης σε ζητήματα Διατροφής, Εθισμού-Εξαρτήσεων και Έμφυλων Ταυτοτήτων κατά το Σχολικό Έτος 2016-17»
Σας ενημερώνουμε ότι:
Τα Γυμνάσια της χώρας καλούνται να υλοποιήσουν Ενδοσχολικούς Αγώνες Πετοσφαίρισης 4 Χ 4 (4 εναντίον 4) Μικτών Ομάδων Μαθητών- Μαθητριών και των τριών (3) τάξεων των Γυμνασίων της Χώρας, στο πλαίσιο των ενδοσχολικών αθλητικών δραστηριοτήτων και ενημερωτικών δράσεων με κεντρικό σύνθημα για το σχ. έτος 2016-17 «Μπλοκ στην παχυσαρκία, στα ναρκωτικά και στο ρατσισμό».

Σας ενημερώνουμε ότι στον ιστότοπο του ΙΕΠ έχουν αναρτηθεί συχνές ερωτήσεις-απαντήσεις για τη θεματική εβδομάδα. Για όποιες άλλες απορίες ή δυσκολίες αντιμετωπίζετε μπορείτε να απευθύνεστε στους Σχολικούς Συμβούλους Παιδαγωγικής Ευθύνης, στους υπευθύνους Σχολικών Δραστηριοτήτων και στους υπευθύνους Συμβουλευτικών Σταθμών Νέων.
Σας ενημερώνουμε επίσης ότι μετά το πέρας της προθεσμίας υποβολής του προγραμματισμού για τη θεματική εβδομάδα η σχετική πλατφόρμα έκλεισε. Οι σχολικές μονάδες που

Δέντρο

Θεματική Εβδομάδα
2016-17