ΠΡΟΣΚΑΛΟΥΜΕ

Τα Γραφεία Γενικού Τουρισμού με ειδικό σήμα και άδεια λειτουργίας από τον ΕΟΤ σε ισχύ να καταθέσουν στο Γενικό Λύκειο Μεσοποταμίας σφραγισμένη προσφορά συνοδευόμενη από τα προβλεπόμενα  πιστοποιητικά μέχρι την Παρασκευή 17 Μαρτίου  2023 και ώρα 12:30 μ.μ.

Οι προσφορές μπορούν να υποβληθούν από εξουσιοδοτημένο εκπρόσωπο ή ταχυδρομικά, αρκεί να διασφαλιστεί ότι θα έχουν παραληφθεί από το σχολείο μας μέχρι την παραπάνω ημερομηνία και ώρα. Οι προσφορές θα ανοιχτούν στο γραφείο του Διευθυντή από την επιτροπή αξιολόγησης αμέσως μετά τη λήξη της προθεσμίας και δίνεται η δυνατότητα στους ενδιαφερόμενους να παρίστανται στη διαδικασία.

Επισημαίνεται ότι προτεραιότητα θα δοθεί στην αυστηρή τήρηση των υγειονομικών πρωτοκόλλων, τα οποία θα ισχύουν κατά την περίοδο υλοποίησης της εκδρομής, για την αντιμετώπιση των επιδημιολογικών κινδύνων.

Για τη σύνταξη της προσφοράς αυτής σας αναφέρουμε τα εξής:

1

ΣΧΟΛΕΙΟ

ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

2

ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ -

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗΣ

ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ

Πάτρα

26 Απριλίου μέχρι 29 Απριλίου 2023 (3 διανυκτερεύσεις) ή 03 Μαΐου μέχρι 06 Μαΐου 2023 (3 διανυκτερεύσεις).

Αναχώρηση 07:00 από Μεσοποταμία, άφιξη σε Μεσοποταμία έως 22:00.

3

ΠΡΟΒΛΕΠΟΜΕΝΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΩΝ

33 μαθητές και 3 συνοδοί καθηγητές

4

ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

ΠΡΟΣΘΕΤΕΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ

ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ

-Μετάβαση και επιστροφή οδικώς με ένα λεωφορείο από Μεσοποταμία για Πάτρα μέσω Εγνατίας και Ιονίου Οδού και επιστροφή μέσω Δελφών και Εθνικής Οδού Λαμίας – Τρικάλων – Γρεβενών – Μεσοποταμίας.

-Το λεωφορείο μετακίνησης θα πρέπει να διαθέτει κλιματισμό, μικροφωνική εγκατάσταση, φαρμακείο, ζώνες ασφαλείας και να πληροί τις νόμιμες προϋποθέσεις κυκλοφορίας. Θα προσκομισθούν στο σχολείο ασφαλιστήρια συμβόλαια του λεωφορείου, φωτοτυπία από την άδεια κυκλοφορίας, όπου και φαίνεται υποχρεωτικά αν υπάρχει σχετικός έλεγχος από τα ΚΤΕΟ.

5

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΑΤΑΛΥΜΑΤΟΣ-

ΠΡΟΣΘΕΤΕΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ

-Τα ξενοδοχεία τα οποία θα προταθούν, ένα ή περισσότερα, κατά προτίμηση στην πόλη της Πάτρας ή στην ευρύτερη περιοχή να αναφέρονται ονομαστικά και να είναι 2  και άνω αστέρων.

-Όλα τα δωμάτια να βρίσκονται στον ίδιο όροφο ή σε δύο ορόφους. Στη διαμονή να συμπεριλαμβάνεται πρωινό.

6

ΛΟΙΠΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ (πρόγραμμα, παρακολούθηση εκδηλώσεων, επίσκεψη χώρων, γεύματα, κτλ.)

Στο πρόγραμμα να περιλαμβάνονται τοπικές επισκέψεις (Πάτρα, Αρχαία Ολυμπία, Καλάβρυτα) καθώς και περιηγήσεις- ξεναγήσεις με ξεναγό στην Αρχαία Ολυμπία και στους Δελφούς.

7

ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΑΣΤΙΚΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΗ σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία

8

ΠΡΟΣΘΕΤΗ ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΗ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΚΑΛΥΨΗΣ ΕΞΟΔΩΝ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΤΥΧΗΜΑΤΟΣ Η΄ ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ COVID-19

ΝΑΙ

Σε περίπτωση που ματαιωθεί η συμμετοχή μαθητών λόγω αποδεδειγμένης ανωτέρας βίας ή αιφνίδιας ασθένειας, να προβλέπεται ρητά η επιστροφή των αναλογούντων χρημάτων

9

ΤΕΛΙΚΗ ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΙΜΗ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟΥ ΤΑΞΙΔΙΟΥ

10

ΕΠΙΒΑΡΥΝΣΗ ΑΝΑ ΜΑΘΗΤΗ (συμπερ. ΦΠΑ, δημοτικού φόρου)

11

ΑΔΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΓΕΝΙΚΟΥ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ

Στο φάκελο της προσφοράς θα υπάρχει φωτοτυπία της άδειας λειτουργίας γραφείου γενικού τουρισμού του ενδιαφερομένου.

Το πρακτορείο που θα επιλεγεί θα ενημερωθεί με τηλεφωνική επικοινωνία.

Κωνσταντίνου Βασίλειος