Σε συνέχεια πρότασης της Επιτροπής Ανασυγκρότησης Βόρειας Εύβοιας, καλούνται οι μαθητές/μαθήτριες και οι εκπαιδευτικοί σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης όλης της χώρας, ελληνόγλωσσων σχολικών μονάδων του εξωτερικού και ιδιαίτερα σχολικών μονάδων της Βόρειας Εύβοιας να υλοποιήσουν, εντός και εκτός του ωρολογίου προγράμματος, το Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα «Στηρίζουμε Βόρεια Εύβοια», για το σχολικό έτος 2021-22.Οι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν να υλοποιήσουν το πρόγραμμα «ΣτηρίΖΟΥΜΕ Βόρεια Εύβοια» μπορούν να αξιοποιούν, μεταξύ άλλων, τις Βιβλιοθήκες Προγραμμάτων Καλλιέργειας Δεξιοτήτων, ειδικά τις προτεινόμενες δραστηριότητες της θεματικής ενότητας «Φροντίζω το περιβάλλον» και τη δραστηριότητα «Εθελοντισμός» από τη θεματική ενότητα «Ενδιαφέρομαι και ενεργώ ? Κοινωνική Συναίσθηση και Ευθύνη».Για πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στην κ. Μαίρη Μπελογιάννη, καθηγήτρια φιλόλογο και δρ. Αρχαιολογίας.
Στοιχεία επικοινωνίας: τηλ. 210-6518409, 6945851474, e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.