Αξιότιμοι κύριες/οι,
Επί σειρά ετών, το τμήμα Επιστήμης Υπολογιστών του Πανεπιστημίου Κρήτης, διοργανώνει με επιτυχία ενημερωτικές δράσεις με θέμα την Επιστήμη και Μηχανική των Υπολογιστών (Computer Science and Computer Engineering) και τον τρόπο με τον οποίο θεραπεύονται από το τμήμα. Και αυτή τη χρονιά, η ενημέρωση θα πραγματοποιηθεί αποκλειστικά με τηλεδιασκέψεις (ίδιου περιεχομένου) και ομιλητές/συντονιστές θα είναι ο πρόεδρος και μέλη ΔΕΠ του τμήματος.
Σε πρώτη φάση, για τον Δεκέμβριο του 2021, έχουν προγραμματιστεί δύο τηλεδιασκέψεις:

• την Παρασκευή 10/12/2021, από 12:40 έως 14:10
  • την Τρίτη 21/12/2021 από 12:40 έως 14:10.

Η συμμετοχή των μαθητών (και των κηδεμόνων τους εάν το επιθυμούν) καθώς και των καθηγητών που διδάσκουν μαθήματα πληροφορικής ή έχουν αναλάβει να συντονίσουν τη συμμετοχή των μαθητών τους στις δράσεις αυτές, θα γίνει μέσω της πλατφόρμας τηλεδιασκέψεων zoom, με σύνδεσμο που θα κοινοποιηθεί στους συντονιστές των σχολείων που θα εκδηλώσουν ενδιαφέρον συμμετοχής. Αυτοί με τη σειρά τους, θα οργανώσουν όπως θεωρούν καλύτερα τη συμμετοχή των ενδιαφερόμενων στις τηλεδιασκέψεις και θα κοινοποιήσουν ανάλογα τον σύνδεσμο.

Συνημμένα:
Download this file (TmimaEpistimisYpologistwnEnimerwsiMathitwnDek2021.pdf)Ενημέρωση[ ]559 kB