Σχετικά έγγραφα: α) το με αρ. πρ. 127074/Δ2/17-10-2021 εισερχόμενο έγγραφο του Υ.ΠΑΙ.Θ..
β) η υπό στοιχεία 1614/Υ1/8-1-2020 Απόφαση της Υπουργού και των Υφυπουργών Παιδείας και Θρησκευμάτων (Β΄ 8).
Απαντώντας στην από 26-05-2022 αίτηση του Μη Κερδοσκοπικού Οργανισμού «Σωματείο Επιχειρηματικότητας Νέων/Junior Achievement Greece (JA Greece)» και σχετικά με το αντικείμενο του θέματος, σας ενημερώνουμε ότι, σύμφωνα με το Απόσπασμα Πρακτικού 55/13-10-2022 του Ι.Ε.Π., εγκρίνουμε την υλοποίηση του εκπαιδευτικού προγράμματος «Διαγωνισμός Κοινωνικής Καινοτομίας» (Social InnovationRelay) και του συνδεόμενου με αυτό Μαθητικού Διαγωνισμού «Πανελλαδικός Τελικός Διαγωνισμός Κοινωνικής Καινοτομίας», που αφορά μαθητές/τριες Γ’ τάξης Γυμνασίου/Δ’ τάξης Ειδικού Γυμνασίου και όλων των τάξεων Λυκείου όλων των τύπων, Γενικής Εκπαίδευσης και Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης, όλων των σχολικών μονάδων της χώρας και των ελληνικών σχολείων του εξωτερικού, για το σχολικό έτος 2022-23.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το περιεχόμενο και την υλοποίηση των ανωτέρω δράσεων, παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι/ες να επικοινωνούν απευθείας με τον φορέα υλοποίησης (Σωματείο Επιχειρηματικότητας Νέων/ Junior Achievement Greece) στο τηλ: 2130-788600. Η ιστοσελίδα του φορέα είναι http://senja.gr/. Υπεύθυνη συντονισμού του διαγωνισμού είναι η κα Σοφία Μανσόλα, με την οποία οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί μπορούν να επικοινωνούν στο e-mail  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. και στο τηλ. 2130-788600.