Σχετικό έγγραφο: το με αρ. πρ. 134796/Δ2/31-10-2022 εισερχόμενο έγγραφο του Υ.ΠΑΙ.Θ.
Απαντώντας στην από 31-05-2022 αίτηση του κ. Αντωνίου Βόσσου και λαμβάνοντας υπόψη το με αρ. 57/27-10-2022 Απόσπασμα Πρακτικού του Δ.Σ. του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής (Ι.Ε.Π.) σας ενημερώνουμε ότι εγκρίνουμε για το σχολικό έτος 2022-2023 τη διεξαγωγή του Μαθητικού Διαγωνισμού με τίτλο: «Μαθητές πρεσβευτές πολιτισμού», που διοργανώνεται από την Εράσμειο Ελληνογερμανική Σχολή Π. Βόσσου Α.Ε. και απευθύνεται σε μαθητές/τριες όλων των τάξεων Γυμνασίου και Λυκείου (της Γενικής και Επαγγελματικής Εκπαίδευσης, συμπεριλαμβανομένων των Μουσικών/Καλλιτεχνικών και Εκκλησιαστικών Λυκείων) όλης της χώρας και των ελληνικών σχολείων του εξωτερικού.

Επισυνάπτεται η Προκήρυξη του Διαγωνισμού με αναλυτικές πληροφορίες για τη συμμετοχή. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τον εν λόγω Διαγωνισμό, οι ενδιαφερόμενοι/ες μπορούν να απευθύνονται στον Φορέα Διοργάνωσης, στο τηλέφωνο : 2106042720 (Δευτ.-Παρ. 09.00-14.30) και στη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε., Web: www.erasmios.gr . Η έγκριση του ανωτέρω Διαγωνισμού θα αναρτηθεί και στην ιστοσελίδα του Υ.ΠΑΙ.Θ. http://edugate.minedu.gov.gr/ → Ενημερωτικό Υλικό → Εγκεκριμένα Προγράμματα → 2021-22→Διαγωνισμοί .