Σχετικό έγγραφο: το με αρ. πρ. 113654/Δ2/20-09-2022 εισερχόμενο έγγραφο του Υ.ΠΑΙ.Θ.
Απαντώντας στην από 31/05/2022 αίτηση που μας απέστειλε το Γενικό Λύκειο Πολυγύρου, που αφορά σε αίτημα έγκρισης διεξαγωγής του Μαθητικού Διαγωνισμού Ορθογραφίας στα γαλλικά, σας ενημερώνουμε ότι, σύμφωνα με το Απόσπασμα Πρακτικού 49/16-9-2022 του Δ.Σ. του Ι.Ε.Π., εγκρίνουμε την εξ αποστάσεως διεξαγωγή του Μαθητικού Διαγωνισμού Ορθογραφίας στα γαλλικά «Dictée Lavalloise»-«Διαγωνισμός Ορθογραφίας της πόλης Λαβάλ» από το Γενικό Λύκειο Πολυγύρου πουαπευθύνεται σε μαθητές/τριες Δ.Ε. όλης της χώρας για το σχολικό έτος 2022-2023.

Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι/ες να απευθύνονται στον Φορέα Διοργάνωσης στο τηλέφωνο 2371023159 ή στη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου:
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. . Η έγκριση του ανωτέρω Διαγωνισμού θα αναρτηθεί και στην ιστοσελίδα του Υ.ΠΑΙ.Θ. http://edugate.minedu.gov.gr/ → Ενημερωτικό Υλικό → Εγκεκριμένα Προγράμματα → 2022-23→Διαγωνισμοί.