Σχετικό έγγραφο: το με αρ. πρ. 4528/Δ2/14-01-2022 εισερχόμενο έγγραφο του ΥΠ.ΑΙ.Θ.

Απαντώντας στην από 09/06/2021 αίτηση του Τμήματος Δ? - Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης και Ψηφιακών Μέσων της Διεύθυνσης Υποστήριξης Προγραμμάτων και Εκπαίδευσης για την Αειφορία του ΥΠ.ΑΙ.Θ. που αφορά σε αίτημα έγκρισης διεξαγωγής του 4ου Διεθνούς Μαθητικού Διαγωνισμού Οπτικοακουστικής Δημιουργίας με τίτλο: «Τα σχολεία εκπέμπουν στην ΕΡΤ», σας ενημερώνουμε ότι, σύμφωνα με το Απόσπασμα Πρακτικού 2/13-01-2022 του Δ.Σ. του Ι.Ε.Π., εγκρίνουμε τη διεξαγωγή του 4ου Διεθνούς Μαθητικού Διαγωνισμού Οπτικοακουστικής Δημιουργίας με τίτλο: «Τα σχολεία εκπέμπουν στην ΕΡΤ» που διοργανώνουν η Εκπαιδευτική Ραδιοτηλεόραση του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων (ΥΠ.ΑΙ.Θ.) σε συνεργασία με το Αρχείο της Ε.Ρ.Τ. Α.Ε. και απευθύνεται σε μαθητές/τριες Π.Ε. και Δ.Ε. , σχολικών μονάδων όλων των τύπων, δημόσιων και ιδιωτικών, όλης της χώρας και της ομογένειας, για το σχολικό έτος 2021-22.