Σχετικό έγγραφο: το με αρ. πρ. 142644/Δ2/08-11-2021 εισερχόμενο έγγραφο του Υ.ΠΑΙ.Θ..

Απαντώντας στην από 09-06-2021 αίτηση του μη κερδοσκοπικού κοινωνικού φορέα για τον καρκίνο του πνεύμονα «FairLife L.C.C.-Φροντίδα και Πρόληψη για τον καρκίνο του πνεύμονα» και τα συνημμένα σε αυτή, που αφορά την έγκριση του Μαθητικού και Νεανικού Διαγωνισμού Γραφής και Αφίσας FairLife L.C.C. με τον τίτλο: «FairLife L.C.C. , Η πρώτη γενιά χωρίς καπνό, χωρίς άτμισμα - Πρώτος Πανελλήνιος Mαθητικός και Νεανικός Διαγωνισμός Δημιουργικής Γραφής και αφίσας για μαθητές Γυμνασίου-Λυκείου», ο οποίος απευθύνεται σε μαθητές και μαθήτριες Γυμνασίων και Λυκείων της χώρας και ελληνικών σχολείων του εξωτερικού (όλων των τάξεων Γυμνασίου, Γενικού Λυκείου και ΕΠΑ.Λ., Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. και ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.Λ., μουσικών/καλλιτεχνικών και εκκλησιαστικών σχολείων), και σχετικά με το αντικείμενο του θέματος, σας ενημερώνουμε ότι, σύμφωνα με το με αρ. 60/04-11-2021 Απόσπασμα Πρακτικού του Ι.Ε.Π., εγκρίνουμε τον ανωτέρω μαθητικό διαγωνισμό, για το σχολικό έτος 2021-22.