Απαντώντας στην από 10-06-2021 αίτηση που μας απέστειλε το European School Radio και αφορά σε αίτημα έγκρισης διεξαγωγής του Φεστιβάλ με τίτλο: «7o Πανελλήνιο Φεστιβάλ Μαθητικού Ραδιοφώνου European School Radio 2022», σας ενημερώνουμε ότι, σύμφωνα με το Απόσπασμα Πρακτικού 59/29-10-2021 του Δ.Σ. του Ι.Ε.Π., εγκρίνουμε τη διεξαγωγή του εν λόγω Φεστιβάλ, το οποίο συνδιοργανώνεται με το Ιόνιο Πανεπιστήμιο, μέσω του Εργαστηρίου Ηλεκτροακουστικής Μουσικής Έρευνας και Εφαρμογών (ΕΡ.Η.Μ.Ε.Ε.) και του Διατμηματικού Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών «Τέχνες και Τεχνολογίες του Ήχου» του Τμήματος Μουσικών Σπουδών, καθώς και του Εργαστηρίου Τεκμηρίωσης Πολιτιστικής και Ιστορικής Κληρονομιάς του Τμήματος Αρχειονομίας, Βιβλιοθηκονομίας & Μουσειολογίας, και απευθύνεται σε μαθητές/τριες πρωτοβάθμιας (Νηπιαγωγείου και Δημοτικού) και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης (Γυμνασίου/Λυκείου), σχολικών μονάδων γενικής και επαγγελματικής εκπαίδευσης και ειδικής αγωγής της Ελλάδας και της Κύπρου, για το σχολικό έτος 2021-22.