Σας ενημερώνουμε ότι εγκρίνουμε για το σχολικό έτος 2021-22 τη διεξαγωγή του 10ου Πανελλήνιου Λογοτεχνικού Διαγωνισμού Πρωτόλειου Διηγήματος, που διοργανώνει το εν λόγω Ίδρυμα, με σκοπό να ενισχύσει την αυτοέκφραση των εφήβων και να
υποστηρίξει το μάθημα της Λογοτεχνίας και της Γλώσσας στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση. Οι ενδιαφερόμενοι/ες θα υποβάλουν το έργο τους μέχρι και την 31η Μαΐου 2022, μέσω της Διεύθυνσης του σχολείου τους ή ατομικά. Για περισσότερες  πληροφορίες σχετικά με τον εν λόγω Διαγωνισμό, οι ενδιαφερόμενοι/ες μπορούν να απευθύνονται στον Φορέα Διοργάνωσης, στο τηλέφωνο : 21690037000 και στη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.