Σας ενημερώνουμε ότι η Πρεσβεία των Η.Π.Α. στην Αθήνα, σε συνεργασία με τον Μη Κερδοσκοπικό Οργανισμό SciCo, διοργανώνουν τον Μαθητικό Διαγωνισμό STEM STARS GREECE, ο οποίος εντάσσεται στη σειρά προγραμμάτων που υποστηρίζει η Πρεσβεία των Η.Π.Α. για τον εορτασμό των 200 Χρόνων Φιλίας μεταξύ της Ελλάδας και των Ηνωμένων Πολιτειών Αμερικής. Ο εν λόγω διαγωνισμός που τελεί υπό την αιγίδα του Υ.ΠΑΙ.Θ., είναι δωρεάν και η συμμετοχή προαιρετική, ενώ έχει σκοπό να αναδείξει και να επιβραβεύσει μαθητές/τριες 14 έως 18 ετών (Γ? Γυμνασίου-Γ? Λυκείου) με ενδιαφέρον στις φυσικές επιστήμες, την τεχνολογία, τη μηχανική ή τα μαθηματικά (STEM).

Για περισσότερες πληροφορίες και αναλυτικούς όρους συμμετοχής, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να περιηγηθούν στη διεύθυνση https://stemstarsgreece.athens-science-festival.gr/ ή να επικοινωνήσουν στην ηλεκτρονική διεύθυνση  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..