ΣΧΕΤΙΚΑ: 1.Το από 12-10-2022 ηλεκτρονικό μήνυμα του Προέδρου της Οργανωτικής Επιτροπής.
               2. Η σχετική Ανακοίνωση του Ι.ΠΟ.Δ.Ε.

Σας γνωστοποιούμε ότι το Ινστιτούτο Πολιτισμού, Δημοκρατίας και Εκπαίδευσης (Ι.ΠΟ.Δ.Ε.), διοργανώνει το 37ο Διεθνές Συνέδριο Ανθρωπιστικών και Κοινωνικών Επιστημών με θέμα: «Ειδικές επιστήμες: Λογοθεραπεία, Αγωγή Υγείας, Ειδική Αγωγή, Συμβουλευτική, Παιδαγωγική Θεραπεία, Κοινωνική Παιδαγωγική-Οικογενειακή και Σχολική Βία, Διαπολιτισμικότητα, Σεξουαλική Αγωγή», που θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακά από Παρασκευή 2 έως και Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2022 και απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης.

Σύμφωνα με το περιεχόμενο της Ανακοίνωσης του Ι.ΠΟ.Δ.Ε., σκοπός του 37ου Διεθνούς Συνεδρίου Ανθρωπιστικών και Κοινωνικών Επιστημών είναι η παρουσίαση και ανάλυση θεωρητικών εργασιών και ερευνητικών προσπαθειών που εμπίπτουν στις γενικές και ειδικές θεματικές του, η ανάπτυξη επιστημονικού διαλόγου μεταξύ των ενδιαφερομένων και η εμβάθυνση σε θέματα λογοθεραπείας, αγωγής υγείας, ειδικής αγωγής, συμβουλευτικής παιδαγωγικής θεραπείας, κοινωνικής παιδαγωγικής-οικογενειακής και σχολικής βίας, διαπολιτισμικότητας και σεξουαλικής αγωγής.

Συνημμένα:
Download this file (135051 E3 01 11 2022.pdf)135051 E3 01 11 2022.pdf[ ]136 kB