Σε συνέχεια του με αρ. πρωτ. Φ.14/11891/ΦΔ/12142/ΓΔ4/4-2-2022 εγγράφου μας με θέμα : Αναβολή της ημερομηνίας διεξαγωγής του 11ου Πανελλήνιου Μαθητικού Συνεδρίου με τίτλο « ?Παιδεία για Έναν Κόσμο Χωρίς Κάπνισμα? και παράταση υποβολής έργων των μαθητών του 8ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού με τίτλο ?Η νέα Γενιά Έρχεται το Κάπνισμα φεύγει? του φορέα George D. Behrakis, Ερευνητικό Εργαστήριο της Ελληνικής Αντικαρκινικής Εταιρείας για το σχολικό έτος 2021-2022», σας υπενθυμίζουμε ότι την Τρίτη 12 Απριλίου 2022 θα μεταδοθούν ζωντανά (live streaming), μέσω του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου, το 11ο Πανελλήνιο Μαθητικό Συνέδριο "Παιδεία για Έναν Κόσμο Χωρίς Κάπνισμα" καθώς και η βράβευση των μαθητών/τριών που συμμετείχαν και διακρίθηκαν στον 8ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό για την Πρόληψη του Καπνίσματος με θέμα, "Η Νέα Γενιά Έρχεται το Κάπνισμα Φεύγει".