Απαντώντας στο από 24-05-2021 έγγραφο του Αμερικανικού Κολλεγίου Ανατόλια και λαμβάνοντας υπόψη το με αρ. 14/17-03-2022 Απόσπασμα πρακτικού του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής (ΙΕΠ), σας ενημερώνουμε ότι εγκρίνεται η διεξαγωγή του 8ου Μαθητικού Συνεδρίου Επιστήμης και Τεχνολογίας ACSTAC (8th Anatolia College Science & Technology Annual Conference) που απευθύνεται σε μαθητές/τριες όλων των τάξεων Γυμνασίου, Γενικού Λυκείου, Καλλιτεχνικού Γυμνασίου και Καλλιτεχνικού Λυκείου, όλων των σχολικών μονάδων της χώρας και του εξωτερικού, για το σχολικό έτος 2021-2022.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθυνθείτε στο γραφείο STEM του Κολλεγίου Ανατόλια κ Βιργινία Αρβανίτη MSc, STEM administrative assistant

Διεύθυνση: Κολλέγιο Ανατόλια, Τζ. Κέννεντυ 60, 55535 Πυλαία, Θεσσαλονίκη email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.  website: www.anatolia.edu.gr/acstac  τηλ. 2310398289