Για το σχολικό έτος 2021-2022, το 11ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας θα διεξαχθεί πλήρως διαδικτυακά για όλη την Ελλάδα αλλά και την Ομογένεια, με κόμβους συμμετοχής σε όλη την Ελλάδα: Άγιο Νικόλαο, Αγρίνιο, Αθήνα, Βόλο, Ηράκλειο, Ιωάννινα, Καλαμάτα, Καρδίτσα, Καστοριά, Κοζάνη, Λάρισα, Μυτιλήνη, Πάτρα, Πειραιά, Πύργο Ηλείας, Σύρο, Σπάρτη, Τρίκαλα, Τρίπολη και Χανιά, το διάστημα 10 έως και 14 Μαϊου2022.

Για την Περιφερειακή Ενότητα Καστοριάς
το 11
ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας θα πραγματοποιηθεί
την Πέμπτη 12 Μαΐου 2022
από τον Πόλο Εκπαιδευτικής Καινοτομίας Τεχνολογιών Πληροφορικής και Επικοινωνιών
Καστοριάς της ΠΔΕ Δυτικής Μακεδονίας
.

Παρακαλούνται οι εκπαιδευτικοί Πληροφορικής που μαζί με τους μαθητές/-τριες τους ενδιαφέρονται να συμμετέχουν εκπροσωπώντας το σχολείο τους να συμπληρώσουν την φόρμα εκδήλωσης ενδιαφέροντος μέχρι την 15η Φεβρουαρίου 2022.