Καλούμε όσους επιθυμούν να προσληφθούν για το διδακτικό έτος 2018-2019 από τους κλάδους α) ΠΕ 21, ΠΕ 22, ΠΕ 23, ΠΕ 24, ΠΕ 25, ΠΕ 28, ΠΕ 29, ΠΕ 30, ΠΕ 31 β) ΔΕ01-Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού ως προσωρινοί αναπληρωτές με σχέση εργασίας ορισμένου χρόνου διάρκειας έως ένα διδακτικό έτος για τη στελέχωση των δομών της Ειδικής Αγωγής (Σ.Μ.Ε.Α.Ε., ΚΕ.Δ.Δ.Υ. , Ε.Δ.Ε.Α.Υ.), την εξειδικευμένη υποστήριξη μαθητών που φοιτούν σε σχολικές μονάδες της Γενικής Εκπαίδευσης) και την άσκηση καθηκόντων σε σχολικές μονάδες Γενικής και Επαγγελματικής εκπαίδευσης (καθορίζονται κατόπιν έκδοσης των σχετικών υπουργικών αποφάσεων) και κατέχουν τα τυπικά και ουσιαστικά προσόντα για μόνιμο διορισμό του κλάδου τους να υποβάλουν αίτηση μόνο στην Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης (ΠΔΕ), στην οποία επιθυμούν να προσληφθούν.

Όπου ΚΕ.Δ.Δ.Υ. : Κέντρο Διαφοροδιάγνωσης, Διάγνωσης και Υποστήριξης.
Όπου Σ.Μ.Ε.Α.Ε: Σχολική Μονάδα Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης.
Όπου Ε.Δ.Ε.Α.Υ: Ειδική Διαγνωστική Επιτροπή Αξιολόγησης και Υποστήριξης.
Όπου ΕΑΕ: Ειδική Αγωγή και Εκπαίδευση
Όπου ΠΔΕ: Περιφερειακή Διεύθυνση Α/θμιας & Β/θμιας Εκπαίδευσης

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων ορίζεται από 16/4/2018 μέχρι 27/4/2018.