ΕΝΙΑΙΟ ΕΙΔΙΚΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

9:00   Επίκαιρη Ομιλία με θέμα την Παγκόσμια Ήμερα με Ατόμων με Αναπηρία, από τον Διευθυντή του σχολείου.

9:15  Προβολή παρουσίασης επίκαιρου θέματος για την Προσβασιμότητα, από την Φιλόλογο του Σχολείου Κιουρτζίδου Βικτώριας.

9:35 Ανάγνωση βραβευμένης Έκθεσης της μαθήτριας του 4ου Γυμνασίου Καστοριάς Παπαγεωργιάδου Αγγελικής με θέμα :  «Η Σκυτάλη».

9:45   Προβολή ντοκιμαντέρ : “Ανάπηρη πόλη”

10:45 Παρουσίαση Αφίσας με μηνύματα και λόγια μαθητών του σχολείου μας και του 4ου Γυμνάσιου Καστοριάς,  που επιμελήθηκαν με την επίβλεψη των υπευθύνων καθηγητών τους.

2Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

Προβολή ταινίας

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΓΑΤΣΙΚΟΥ

Ομιλία και προβολή ντοκιμαντέρ με τίτλο «Όλοι διαφορετικοί, όλοι ίσοι»