ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ  ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

Π. ΜΕΛΑ 2

52200 - ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ

24670 44544

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Αθανάσιος Δ. Κάκος

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος

Η Α΄ τάξη του Γενικού Λυκείου Άργους Ορεστικού θα πραγματοποιήσει την 3ήμερη εκδρομή στην Καβάλα Ξάνθη- Κομοτηνή   από 02/05/2020 μέχρι   και  04/05/2020 στο  πλαίσιο του μαθήματος της Ιστορίας.

Μετάβαση και επιστροφή οδικώς    Άργος Ορεστικό –  Καβάλα – Ξάνθη- Κομοτηνή -Άργος Ορεστικό.

Προβλεπόμενος αριθμός μαθητών που θα συμμετάσχουν     75+-3.  Αριθμός συνοδών 4.

Προσφορές ταξιδιωτικών γραφείων θα γίνονται δεκτές σε σφραγισμένο φάκελο με τα επισυναπτόμενα απαραίτητα δικαιολογητικά σε πρωτότυπη μορφή, και όχι με τηλεομοιοτυπία ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου μέχρι 09/03/2020 ώρα 12:00 το μεσημέρι, στη Διεύθυνση ΓΕΛ.  ΑΡΓΟΥΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟΥ Π. Μελά 2, Τ.Κ. 52200, ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ.

Άνοιγμα προσφορών 10/03/2020 και ώρα 13:00 μ.μ στο γραφείο του Δ/ντή του σχολείου.

Στις προσφορές των ταξιδιωτικών γραφείων πρέπει να αναγράφονται :

1. Το μεταφορικό μέσο και τυχόν πρόσθετες προδιαγραφές (έμπειρος οδηγός, πούλμαν πολυτελείας, κλπ.)

1. Λοιπές υπηρεσίες (παρακολούθηση εκδηλώσεων, επίσκεψη σε αρχαιολογικούς χώρους, ξενάγηση- έμπειρος ξεναγός, κλπ.)
  2. Υπεύθυνη δήλωση του Ν.1599 ότι διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ
  3. Υποχρεωτική ασφάλιση αστικής επαγγελματικής ευθύνης σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία
  4. Ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας (επιστροφή χρημάτων σε μαθητή σε περίπτωση που για αποδεδειγμένους λόγους ανωτέρα βίας ή αιφνίδιας ασθένειας ματαιωθεί η συμμετοχή του)
  5. Τελική συνολική τιμή του οργανωμένου ταξιδιού και επιβάρυνση ανά μαθητή
  6. Οι μετακινήσεις των μαθητών να γίνονται με λεωφορεία που πληρούν τις προδιαγραφές ασφαλούς μετακίνησης των μαθητών, βάσει της κείμενης νομοθεσίας.
  7. Παρεχόμενη δωρεάν συμμετοχή μαθητών (αριθμό μαθητών).

Αθανάσιος Δ. Κάκος

Φιλόλογος