Σχετ: Υ.Α. 33120/ΓΔ4/2017 (ΦΕΚ 681 τ. Β΄/06-03-2017) με θέμα «Εκδρομές-Εκπαιδευτικές επισκέψεις μαθητών και μαθητριών Δημόσιων και Ιδιωτικών σχολείων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης εντός και εκτός της χώρας»

Π  Ρ  Ο  Σ  Κ  Α  Λ  Ο  Υ  Μ  Ε

Τα γραφεία Γενικού Τουρισμού με ειδικό σήμα και άδεια λειτουργίας από τον ΕΟΤ    σε ισχύ, να καταθέσουν στο 2ο Γυμνάσιο ΄Αργους Ορεστικού-Ν.Καστοριάς (Ιωάννου Παμπουκίδη 3 - ΄Αργος Ορεστικό-Ν.Καστοριάς, Τ.Κ.52200, Τηλ.2467043388)  σφραγισμένη οικονομική προσφορά μέχρι την Παρασκευή 16-02-2018 και ώρα 11:00 π.μ.

Οι προσφορές μπορούν να υποβληθούν με εξουσιοδοτημένο εκπρόσωπο ή ταχυδρομικά, αρκεί να διασφαλιστεί ότι θα έχουν παραληφθεί από το 2ο Γυμνάσιο ΄Αργους Ορεστικού  μέχρι την ανωτέρω ημερομηνία και ώρα. Εκπρόθεσμες προσφορές δε θα ληφθούν υπόψη. Οι προσφορές θα παραληφθούν από την διευθύντρια, η οποία θα ορίσει επιτροπή για να αξιολογήσει και να επιλέξει το ταξιδιωτικό γραφείο σύμφωνα με το συμφέρον, την ασφάλεια των μαθητών αλλά και την ποιότητα των δεδομένων της εκδρομής.

Για τη σύνταξη της προσφοράς, σας ενημερώνουμε τα εξής:

1. Στην εκδρομή θα συμμετέχει η Γ΄ τάξη του 2ου Γυμνασίου Άργους Ορεστικού.
  2. Προορισμός: Αθήνα. (μεταφορά στην Αθήνα μέσω Ιωνίας οδού και στάσεις στη Ναύπακτο και στον Ισθμό της Κορίνθου και επιστροφή μέσω Λειβαδιάς, στους Δελφούς – Αράχοβα στο Άργος Ορεστικό)
  3. Αριθμός μετακινούμενων: 56 μαθητές και 4 εκπαιδευτικοί-συνοδοί.
  4. Τρόπος μεταφοράς: Λεωφορείο.
  5. Κατηγορία καταλύματος: Ξενοδοχείο 3* ή 4*.
  6. Χρονική διάρκεια μετακίνησης: τέσσερις (4) ημέρες (τρείς διανυκτερεύσεις στις 7-8 & 9 Μαΐου  2018).
  7. Αναχώρηση: Δευτέρα 7-05-2018 από το Άργος Ορεστικό.
  8. Επιστροφή: Πέμπτη 10 -05-2018  στο Άργος Ορεστικό.
  9. Ασφάλεια: Υποχρεωτική ασφάλιση επαγγελματικής ευθύνης και ασφάλεια σε περίπτωση ατυχήματος μαθητών και εκπαιδευτικών-συνοδών.
  10. Επίσης κατά τη σύνταξη της προσφοράς, σας παρακαλούμε να λάβετε υπόψη σας και τα παρακάτω:
  • Οι μετακινήσεις των μαθητών να γίνονται με κλιματιζόμενο λεωφορείο, που να πληροί τις προδιαγραφές ασφαλούς μετακίνησης των μαθητών, βάσει της κείμενης νομοθεσίας. Οι οδηγοί των λεωφορείων θα πρέπει να έχουν σε ισχύ όλα τα απαραίτητα έγγραφα και παραστατικά.
  • Όλα τα δωμάτια να βρίσκονται στο ίδιο κτίριο σε έναν ή το πολύ δύο ορόφους.
  • Στην προσφορά σας να αναφέρεται το όνομα, η κατηγορία και η ακριβής τοποθεσία του ξενοδοχείου.
  • Τα δωμάτια για τους μαθητές να είναι δίκλινα, τρίκλινα, τετράκλινα και για τους εκπαιδευτικούς-συνοδούς μονόκλινα.
  • Η φιλοξενία να περιλαμβάνει πρωινό .
  • Με την προσφορά σας πρέπει να κατατεθεί υπεύθυνη δήλωση ότι διαθέτετε ειδικό σήμα, άδεια λειτουργίας από τον ΕΟΤ σε ισχύ, φωτοτυπία συμβολαίου και επισυναπτόμενα όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά.
  • Το λεωφορείο θα πρέπει να είναι διαθέσιμο για όλες τις μετακινήσεις των μαθητών.
  • Για τις παραπάνω υπηρεσίες να αναφέρεται η τελική συνολική τιμή ( με ΦΠΑ), καθώς και η επιβάρυνση ανά μαθητή.

Το πρακτορείο που θα επιλεγεί, θα ενημερωθεί με τηλεφωνική επικοινωνία.