Απαντώντας στο με αρ. πρωτ.68/13-05-2020 έγγραφό σας, σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με το Απόσπασμα Πρακτικού 36/16-07-2020 του Δ.Σ. του Ι.Ε.Π., εγκρίνουμε για το σχολικό έτος 2020-2021,την διεξαγωγή της 8ης Μαθητικής Συνάντησης Δημοσίου Λόγου στα Γαλλικά με τίτλο « Conseil des Jeunes Citoyens», που απευθύνεται σε μαθητές/τριες όλων των Γυμνασίων καθώς και της Α? και Β? τάξης όλων των τύπων Λυκείων της χώρας , με τις εξής προϋποθέσεις:

1) Καμία οικονομική υποχρέωση δεν θα επιβαρύνει τους/τις συμμετέχοντες/-ουσες μαθητές/-τριες.

2) Η συμμετοχή των μαθητών/τριών είναι προαιρετική και απαιτείται η σύμφωνη γνώμη των γονέων/κηδεμόνων για τη συμμετοχή τους.

3) Η 8η Μαθητική Συνάντηση Δημόσιου Λόγου στα Γαλλικά με τίτλο « Conseil des Jeunes Citoyens» δεν σχετίζεται με εμπορικούς ή άλλους διαφημιστικούς σκοπούς.