Απαντώντας στην από 10/06/2019 αίτηση του κ. Φεσάκη Γεωργίου με θέμα: «Έγκριση μαθητικού διαγωνισμού Πληροφορικής και Υπολογιστικής Σκέψης με τίτλο: «ΚΑΣΤΟΡΑΣ-BEBRAS GR» 2019-2020», σας ενημερώνουμε ότι, σύμφωνα με το Απόσπασμα Πρακτικού 38/19-09-2019 του Δ.Σ. του Ι.Ε.Π., εγκρίνουμε το Μαθητικό Διαγωνισμό Πληροφορικής και Υπολογιστικής Σκέψης με τίτλο: «ΚΑΣΤΟΡΑΣ ? BEBRAS GR» που απευθύνεται σε σχολεία Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης όλης της χώρας για το σχολικό έτος 2019-2020, καθώς κρίνεται ότι συμβάλλει στην καλλιέργεια της Πληροφορικής και Υπολογιστικής σκέψης των μαθητών/-τριων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης. Επισημαίνεται ότι η υλοποίηση του εν λόγω διαγωνισμού θα πραγματοποιηθεί με τις εξής προϋποθέσεις: