Σας ενημερώνουμε ότι η Εθνική Βιβλιοθήκη της Ελλάδος διοργανώνει την έκθεση ζωγραφικής του Θανάση Μακρή «Εν ξιφήρεις» στο πλαίσιο του εορτασμού των 200 χρόνων από την Ελληνική Επανάσταση του 1821 και προσκαλεί τα σχολεία της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης σε εκπαιδευτική ξενάγηση από τις 14 Σεπτεμβρίου 2021 έως και τις 14 Νοεμβρίου 2021 και ώρα 9:30-20:00 στο αίθριο του 4ου ορόφου της Εθνικής Βιβλιοθήκης της Ελλάδος στο Κέντρο Πολιτισμού Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος.
Οι σχολικές μονάδες που ενδιαφέρονται μπορούν να στείλουν το αίτημά τους στο email
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε., ενώ για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την εν λόγω ξενάγηση επισυνάπτεται το δελτίο τύπου της Εθνικής Βιβλιοθήκης της Ελλάδος.