Στο πλαίσιο του προγράμματος Digital Education Phase II του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων και του Structural Reform Support Service, ζητούνται εθελοντές εκπαιδευτικοί για να βοηθήσουν στη διαμόρφωση μιας πιλοτικής πλατφόρμας (MOOC) που στόχο θα έχει την ενίσχυση των ψηφιακών δεξιοτήτων των εκπαιδευτικών. Σε συνεργασία με το European Schoolnet, οι εκπαιδευτικοί θα βοηθήσουν στην δημιουργία ψηφιακού υλικού από το European Schoolnet Academy (η επιλογή υλικού και η μετάφραση θα είναι συλλογική προσπάθεια), καθώς και νέου υλικού σε θεματικές που δεν περιλαμβάνονται σε αυτό. Στόχος μας οι συνεργασία με  8-10 Έλληνες εκπαιδευτικούς από την Α? Βάθμια και Β? Βάθμιας Εκπαίδευση (Δημοτικό έως Λύκειο) καθώς και 6 από προσχολική (Νηπιαγωγείο).

Η πρόσκληση και η επιλογή θα γίνει από ομάδα που θα συσταθεί στο πλαίσιο του eTwinning.

Παρακαλούμε συμπληρώστε τη φόρμα εκδήλωσης ενδιαφέροντος έως και 15.11.2019 στις 16.00 για να δηλώσετε συμμετοχή στο http://www.etwinning.gr/survey/index.php/168556/lang-el