ΑΠΟΦΑΣΗ

Έχοντας υπόψη:

.........................

ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ

Παρατείνουμε για δύο (2) έτη την απόσπαση των εκπαιδευτικών για συμπλήρωση πενταετίας, ανά Συντονιστικό Γραφείο Εκπαίδευσης, με τις τακτικές αποδοχές τους στην Ελλάδα, με το ειδικό επιμίσθιο εξωτερικού για το τέταρτο έτος  (σχολικό έτος 2019-2020 και 2020 του Νοτίου Ημισφαιρίου) και χωρίς το ειδικό επιμίσθιο εξωτερικού για το πέμπτο έτος (σχολικό έτος 2020-2021 και 2021 του Νοτίου Ημισφαιρίου) και με το αντίτιμο των εισιτηρίων οριστικής επιστροφής στην Ελλάδα των ιδίων και των προστατευομένων μελών των οικογενειών τους (εφόσον δεν έχουν καταβληθεί κατά το παρελθόν) και τους θέτουμε στη διάθεση των Αναπληρωτών Συντονιστικών Γραφείων Εκπαίδευσης, προκειμένου να τοποθετηθούν σε σχολικές μονάδες των περιοχών ευθύνης, ως ακολούθως: