Αξιότιμοι Σχολικοί Σύμβουλοι Τεχνολογίας

Στο πλαίσιο της βέλτιστης αξιοποίησης του ψηφιακού διδακτικού περιεχομένου που εμπεριέχεται στα εμπλουτισμένα διαδραστικά βιβλία καθώς και στο   Αποθετήριο Μαθησιακών Αντικειμένων «Φωτόδενδρο» (κεντρικό έργο του Υπουργείου Πολιτισμού, Παιδείας και Θρησκευμάτων στο πλαίσιο του άξονα δράσεων για το «Ψηφιακό Εκπαιδευτικό Περιεχόμενο» του «Ψηφιακού Σχολείου» - διαθέσιμα στη διεύθυνση http://dschool.edu.gr.) σχεδιάζεται με την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς  εργαστήριο επιμόρφωσης για το μάθημα της Τεχνολογίας τη Δευτέρα, 28 Σεπτέμβρη 2015 (οι ώρες διεξαγωγής θα σας κοινοποιηθούν αργότερα), στους χώρους του Ινστιτούτου Τεχνολογίας Υπολογιστών και Εκδόσεων ΙΤΥΕ «Διόφαντος», Μητροπόλεως 26-28, στην Αθήνα.

Παρακαλείσθε να δηλώσετε τη διαθεσιμότητά σας για συμμετοχή στο ανωτέρω επιμορφωτικό εργαστήριο μέχρι την Παρασκευή, 31 Ιουλίου, στις 15:00 στο ακόλουθο e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.. Για κάθε επιπλέον πληροφορία ή/και διευκρίνιση μπορείτε να απευθύνεστε στον κ. Γιώργο Μαράντη στο τηλέφωνο 210-3442129.

Διευκρινίσεις:   α) παρακαλείσθε να έχετε μαζί σας φορητό

β) δεν υπάρχει η δυνατότητα κάλυψης των εξόδων μετακίνησης