Απαντώντας στην από 25-05-2015 επιστολή σας και σχετικά με το αντικείμενο του θέματος, σας ενημερώνουμε ότι εγκρίνουμε τη διεξαγωγή του 14ου Μοντέλου Ηνωμένων Εθνών Θεσσαλονίκης (14thThessalonikiModelUnitedNations) στην Αμερικανική Γεωργική Σχολή, που θα διεξαχθεί στις 20, 21 και 22 Νοεμβρίου 2015 στις εγκαταστάσεις της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής στη Θεσσαλονίκη.

Τα σχολεία που επιθυμούν να συμμετάσχουν θα μεριμνήσουν για την έγκριση συμμετοχής των μαθητών τους, αποστέλλοντας τα προβλεπόμενα δικαιολογητικά (αίτηση του διευθυντή του σχολείου, πράξη συλλόγου, πρόγραμμα, ονομαστικό πίνακα μαθητών και σχετική δήλωση κηδεμόνων) στην οικεία Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

Για περισσότερες πληροφορίες τα σχολεία μπορούν να επισκέπτονται την ιστοσελίδα http://www.hmuno.orgκαι να επικοινωνούν με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο στη διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..

Σημειώνεται ότι η μετακίνηση και η συμμετοχή των σχολικών μονάδων στο εν λόγω συνέδριο θα γίνει χωρίς δαπάνη για το Δημόσιο.